10. epizoda Podle sebe

Dnešní díl bude hodně netradiční. Nahrála jsem totiž pro vás skoro půl hodinový záznam symfonie z džungle. V hlavní roli žáby, ptáci, cvrčci, přizvukující anakondy a aligátoři.

Zaposlouchat se do zvuků džungle bylo pohlazení mé duše, a i proto jsem se rozhodla o to s vámi podělit.

Najděte si tedy nějaké místo, sluchátka, zavřete si oči a užijte si ten pocit, že teď 20 minut nic nemusíte a jen se zaposlouchejte.

Pokud vám vaše myšlenky budou utíkat pryč, tak se zkuste zase vrátit ke zvukům přírody.

Tento díl taky navazuje na díl o Zpomalení.

Dovolte si tedy zpomalit, zastavit a zaposlouchat se do tohoto netradičního dílu.

Krásný poslech!

Kontext:

V březnu 2019 jsme se s mým mužem vydali na výlet, v rámci cestování po Peru do Amazonské džungle, poblíž místa Iquitos. Měli jsme spoustu obav ohledně bezpečí, a tak jsme si zaplatili dvoudenní tour a vůbec jsme nelitovali. Bylo o nás krásně postaráno a byl to obrovský zážitek. Pluli jsme 2 dny po Amazonce, navštívili Zoo, Ostrov opic, autentickou vesnici, kde lidi žili fakt téměř s ničím a navíc teď v deštivé sezóně nemohli vylézt z domu po zemi, ale mohli se přepravovat jen lodí. Učili jsme se lovit piraně a poslouchat ptáky v přírodě.

Odkazy k podcastu:

Amazonie byla v době našeho výletu pod vodou kvůli deštivé sezóně, takže jsme museli plout na lodi. To se mi jevilo i jako bezpečnější varianta, protože v suché sezóně je potřeba dávat na každém kroku pozor.
Tím jak tam normálně v této době hodně prší, bylo všude kolem zeleně. A my se tak mohli kochat nejrůznějšími listy a vesnicemi.
Obydlí, kterých jsme po cestě potkali několik. Ty lidi mají domečky postavené na kůlech, přesně pro toto období, pro deštivou sezónu. Jediný způsob dopravy je tedy lodí. Nechápala jsem, že ty domy drží pohromadě.
Do jedné z vesnic jsme se vyrazili i podívat. Malí kluci si tam hráli na kánoích. Na místě, kde je normálně ulice.
Učili jsme se chytat ryby. Byl to jen dlouhý klacek, vlasec a háček. Tuhle jsem chytla já. Ryba je piraňa. Od ní bych fakt nechtěla dostat kousanec. Pak jsme všechny rybičky pustili nazpět do vody.
Aligátoři, tahle fotka je ze Zoo. Nicméně jednoho aligátora jsme naživo potkali v noci. Svítily mu červené oči ve tmě, když jsme na ně posvítily baterkou. Bála jsem se jak nikdy.
Navštívili jsme ostrov plný opic, které tam zachraňovali lidi před výkupem.

K poslechu ve vaší oblíbené aplikaci

Podpoř tvorbu podcastu

Baví vás Podle sebe, dává vám to smysl? Tvorbu podcastu můžete podpořit na platformě Patreon. 

Na co vaši podporu využiju? 

Peníze vnímám, že nejsou sprosté slovo. Je to pro mě energie. A té dávám do podcastu a práce s komunitou Podle sebe hodně. 
Chtěla bych, aby podcastování a tvorba aktivit okolo Podle sebe byla do budoucna moje pracovní náplň, i proto pokud vás podcast baví a zajímá, můžete mi pomoct tohoto snu dosáhnout. 

    Buďme spolu v kontaktu

    Do mailu posílám jen to co mi přijde důležité. V dnešní době vnímám, že to je jediný spolehlivý nástroj, jak se dostat do kontaktu s lidmi, kteří o to mají zájem. Velmi si vážím každého kontaktu a respektuji zásady zpracování osobních údajů.