28. epizoda Podle sebe

Krásný den všem posluchačům Podle sebe. V dnešním díle si budu povídat s Petrem Janem Juračkou. Petr je fotograf, vědecký pracovník, specialista na vědeckou mikrofotografii, biolog, cestovatel, pilot dronů, ale taky táta od dvou dětí. Takového člověka s tolika “profesemi” jsem v podcastu asi ještě neměla 🙂

Je to asi zatím nejveselejší díl, který jsem kdy natočila a zároveň  první zvuková show. Petr chtěl být rozhlasovým komentátorem, takže si nahrávání podle mě dost užil.
V rozhovoru si povídáme o Petrově práci, co Petr hledá a nejčastěji dělá na cestách anebo proč mu dává cestování s dětmi velký smysl. Petr sám sebe charakterizuje jako týpka z Pardubic, co sedí ve vlaku a furt někam jede. Jsem ráda, že se zastavil a já s ním mohla natočit tento jedinečný rozhovor.

Velký dík za vznik tohoto dílu patří Martinovi Prokešovi z Hubbr Coworkingu v Havlíčkově Brodě, který mi umožnil s Petrem rozhovor natočit v jejich prostorách. Martinovi totiž prý trvalo rok, než se mu podařilo Petra do Brodu na přednášku přizvat a já pak jen jednoduše doslova slízla smetanu. Měli jsme s mým mužem Jirkou na přednášku Petra namířeno a při skládání dalších hostů pro podcast mě napadlo Petra vyzpovídat. Pokud budete někdy na Vysočině, tak se určitě do Hubbru zastavte. Pořádají tam zajímavé akce a taky si tam můžete pronajmout místo na práci. A já jim dost fandím!


Odkazy k podcastu:

    K poslechu ve vaší oblíbené aplikaci

    Fotky jsou z archivu Petra Jana Juračky

    Makrofotografie - Petr Jan Juračka
    České Švýcarsko - Petr Jan Juračka

    Podpoř tvorbu podcastu

    Baví vás Podle sebe, dává vám to smysl? Tvorbu podcastu můžete podpořit na platformě Patreon. 

    Na co vaši podporu využiju? 

    Peníze vnímám, že nejsou sprosté slovo. Je to pro mě energie. A té dávám do podcastu a práce s komunitou Podle sebe hodně. 
    Chtěla bych, aby podcastování a tvorba aktivit okolo Podle sebe byla do budoucna moje pracovní náplň, i proto pokud vás podcast baví a zajímá, můžete mi pomoct tohoto snu dosáhnout. 

     Buďme spolu v kontaktu

     Do mailu posílám jen to co mi přijde důležité. V dnešní době vnímám, že to je jediný spolehlivý nástroj, jak se dostat do kontaktu s lidmi, kteří o to mají zájem. Velmi si vážím každého kontaktu a respektuji zásady zpracování osobních údajů.